Araba Nasıl Yıkanır


Self servis yıkama, arabanızı yıkamanın kolay, hızlı ve karlı bir yoludur. Ancak birçok sürücü, hizmetlerinin kalitesinden memnun değiller. Sadece olumlu izlenimler elde etmek için böyle bir hizmeti doğru bir şekilde nasıl kullanacağımızı anlatıyoruz.

Self servis yıkamalar nasıl düzenlenir?

Ekipman, şehir sokaklarında bulunan otomatları andırıyor. Uğradım, ödedim, programı seçtim, bir iyilik aldım. Ancak self servis yıkamada, arabanızı yıkamak için biraz çaba sarf etmeniz gerekecek.

Komplekslerin türleri

Geçenler. Bir benzin istasyonunda olduğu gibi bir araba bir karakoldan geçiyor. En hızlı çalışırlar, ancak çok fazla yer kaplarlar.
Çıkmaz sokaklar. Yıkadıktan sonra geri almanız gerekiyor. Bu tür lavabolar daha yavaştır, ancak garaj kooperatiflerine ve otoparklara yerleştirilirler.
Kapalı. Bir araba binaya girer ve kapılar arkasında kapanır. Daha pahalıya mal olurlar, daha fazla zamana ihtiyaç duyarlar, ancak yıl boyunca kullanılabilirler.

Faturalandırma türleri

Saniyeler içinde en sık görülür. Hizmeti etkinleştirdiğinizde hesaptaki tutar kademeli olarak azalır. Ekipmanı kullanmadığınız zamanlarda bile para tahsil edilir. Arabanızı self servis yıkamada düzgün bir şekilde nasıl yıkayacağınızı henüz bilmiyorsanız, büyük bir miktar harcayabilirsiniz.
Farklılaştırılmış. Saniyenin maliyeti seçilen hizmete bağlıdır. Belirli programların etkinleştirilmesi için sabit bir miktar kaldırılabilir.
Klasik 2010’un başında popülerdi, şimdi nadirdi. Her litre su veya deterjan için para tahsil edilir. Sistem sürücüler için faydalıdır, ancak daha uzun süre beklemelerine ve kuyruklar oluşturmalarına izin verir.
Self servis yıkamanın nasıl düzgün bir şekilde kullanılacağı, adım adım talimatlar

Karakola uğrayın, tüm kapıları ve pencereleri kapatın. El frenini kullanmayı ve şanzımanı açmayı unutmayın.

Hizmetlerinizi ödeyin. Yeni başlayanlar 250-300 rubleye ihtiyaç duyarlar, deneyimli olanlar 150 rubleye kadar ihtiyaç duyarlar. Farklı ödeme yöntemleri vardır: bir banka kartı, NFC’Lİ bir akıllı telefon, banknottaki nakit veya otomattan veya kasiyerden satın alınan bir jeton.

Yıkamaya başlamadan önce, görevde kaç tane tabanca bulunduğunu ve hangi işlevlerden sorumlu olduklarını görün. Hortumların ne kadar serbestçe hareket ettiğini kontrol edin: daha sonra basit bir tane için bile para ödemek zorunda kalacaksınız.

Soğuk su programını açın ve tozları makinenin gövdesinden durulayın. Basınç çok yüksek değilse, çamurları tekerlek kemerlerinin içinde, tamponların altında ve eşiklerin altında yıkayın.

Köpük programını açın ve makineyi kalın bir kabarcık tabakasıyla örtün. Tabancayı kapatın, 2-3 dakika bekleyin.

Su programını açın ve köpüğü iyice durulayın. Arabayı dikkatlice inceleyin. Üzerinde kirli alanlar varsa, tekrar yıkanmaları gerekir.

Arabanıza oturun ve onu yıkama odasından çıkarın-genellikle self servis yıkamada küçük bir park yeri vardır. Üzerinde durun ve arabayı kurulayın.
Bir sonraki müşterilere yer açarak dışarı çıkın.

Ek programlar

“Sıcak su”, özellikle soğuk havalarda kiri çok daha etkili bir şekilde temizler.
“Ozmoz” ek olarak daha az leke ve leke bırakan arıtılmış sudur.
“Turboşarj” – sıcak havayı üfleyerek, kalan suyu birkaç dakika içinde temizler.
“Balmumu” – boyayı kirden, yağlı lekelerden ve talaşlardan koruyan sentetik bir bileşikle kaplanır.

“Böcekler”, sivrisinekleri ve sinekleri saniyeler içinde çözen asidik bir kimyasaldır. Boyaya zarar vermemesi için çabucak yıkanması gerekir.

“Jantlar”, alaşım jantlara parlak bir parlaklık veren bir ciladır.

Yaşam kesmek ve self servis yıkamayı kullanma ipuçları

Hazırlanın. Küçük faturaları alın-her biri 50 ve 100 ruble. 2021’de bile, tüm self servis yıkayıcılar kart ödemelerini ve NFC’Yİ desteklememektedir. Arabanıza bir çift bez koyun: biri suni süetten nem emen ve bir tanesi tüy bırakmayan mikrofiber veya başka bir sentetik kumaştan yapılmış. Lekelenmeye üzülmeyen kıyafetler ve ayakkabılar giyin, Tercihen su geçirmez ayakkabılar giyin. Alışılmadık bir şekilde, bir jeti kendinize yönlendirmek ve ıslanmak kolaydır.

Köpüğü aşağıdan yukarıya doğru uygulayın, böylece kimyasallar daha iyi tutunur ve aynı saniyede yıkanmaz. Kiri ve köpüğü yukarıdan aşağıya doğru yıkayın — sorunlu alanları daha çabuk göreceksiniz. Eşiklere, tekerlek kemerlerine ve karoseriler arasındaki bağlantılara özellikle dikkat edin; bunlar genellikle çok fazla kir birikir.

Self-servis yıkamada fırçalı bir tabanca varsa, binek otomobilini mümkün olduğunca az yıkamak için kullanın. Kiri daha çabuk temizler, ancak zamanla çıplak gözle görülebilen mikro çizikler bırakır. Fırça kamyonlar için daha uygundur: daha çabuk kirlenirler ve boya kalitesi onlar için önemli değildir.

Tasarruf nasıl araba yıkama?

Bir saniyelik faturalandırmada, işlemi her biri için önceden bir fatura hazırlayarak işlemi üç aşamaya ayırın. Tozu ve kiri yıkayın – ilk aşama, köpüğü uygulayın-ikincisi, köpüğü yıkayın-üçüncüsü. Farklı faturaları kullanarak, Aşamalar arasında basit olanı ödemeyeceksiniz.

Programları inceleyin ve ödemeden önce silahı elinize alın. Çoğu terminalde, para yatırıldıktan hemen sonra para düşülmeye başlar.

Ek programlardan vazgeçin. Balmumu kuru havalarda en az fayda sağlar ve kurutma ve ozmoz elle ovularak değiştirilebilir. Her zaman yanınızda paçavra taşıyın: self servis yıkamada çok pahalıdırlar.

Birkaç self servis yıkamayı deneyin-arabanızı yüksek basınçlı su ve köpük temizleyicileri sağlayan bir makinede düzgün bir şekilde yıkayın. Su ince bir damlamaya giderse ve kimyasallar zar zor yıkanırsa, çok daha fazla zaman ve para harcayacaksınız.

Kışın self servis yıkamayı kullanabilir miyim?

İşletmeler -20° ‘ye kadar soğuk havalarda faaliyet gösterse de, açık direklere sadece -5°’ de uğramanız gerekir. Sıcaklık daha düşükse, kapıları, kaputu, bagajı ve pencereleri kilitleyerek kilitleri ve contaları buzla örtme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Kışın, her zamanki el yıkamayı kullanmaya ya da kapalı self-servis kutularını aramaya değer. Ayrılmadan önce, makineyi bir bezle veya sıcak hava ile iyice kurutmanız gerekir, böylece gövde buzlu bir ağla birbirine yapışmaz.

Self servis yıkamalar için hangi argümanlar ve karşılardadır?
Avantajları: geleneksel manuel yıkamadan daha hızlı ve daha ucuzdur. Ayrıca çoğu self servis yıkayıcı 7/24 hizmet vermektedir. Hizmetin türünü kendiniz seçersiniz — sadece makineyi 20-30 ruble için soğuk suyla yuvarlayabilirsiniz.

Dezavantajları: rahatsız edici, biraz çaba sarf etmeniz gerekecek, ıslanmanız ve kıyafetlerinizi kirletmeniz riski var. Yüksek basınçlı ve kaliteli deterjanlarla iyi bir lavabo bulmanız gerekir. Böyle dürüst bir girişimin kesinlikle kuyrukları toplayacağı kesin.

Sonuç

Self servis yıkama, aracınızı minimum maliyetle temiz tutmanın uygun bir yoludur. Tasarruf etmek ve kaliteli hizmet almak için doğru noktayı bulmanız ve birkaç basit kurala hakim olmanız gerekir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.