Yollarda Görebileceğimiz En Hızlı Arabalar


Yollarda ne yazık ki, canlı bir supercar henüz görülemiyor- Kısa bir süre sonra Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenecek. Şimdilik, çevrimiçi olarak yayınlanan kaynaklardan bu konuda bir fikir edinebilirsiniz. Yeni One: 1 coupe’nin, halka açık yollarda sürmeye izin verilenler arasında dünyanın en hızlı otomobillerinin listesinin başında olması bekleniyor. Koenigsegg temsilcilerine göre, 1000 kilowatt’lık kapasitesi nedeniyle otomobiller «megakar»olarak adlandırılabilir.

Turbo Yol Araçları

Bu yenilik, çift Turbo sekiz silindirli motorla donatılacak – 1341 BG geliştirebilecek ve 6000 dev/dak’da 1371 Nm tork üretebilecek.motorla eşleştirildiğinde, İsveçli otomobil üreticisi tarafından geliştirilen yedi vitesli, çift kavramalı bir Robotik şanzıman çalışıyor. Otomobiller için yakıt hem yarış hem de normal benzin veya E85 biyoetanol olabilir.

Coupe’nin Adı Var

Coupe’nin adı tesadüfen seçilmemiştir « ” One: 1 «bire bir anlamına gelir, bu da kilogram başına bir beygir gücü anlamına gelir, çünkü yeni model 1341 kilogram ağırlığındadır.

Koenigsegg One: 1’in 400 km/s hıza ulaşması 20 saniye sürer, bu hızdan tam olarak durması 10 saniyedir. Diğer teknik özelliklere gelince, onlar hakkında henüz hiçbir şey bilinmemektedir. Bununla birlikte, yeniliğin dünyanın en hızlı arabaları arasında yeni bir rekor sahibi olma gücüne sahip olduğunu söylemek güvenlidir.

Ayrıca otomobil üreticisi, hiperkarı karbon yaylar, aktif amortisörler, altı pistonlu frenler ve Michelin Cup Tires lastiklerine «takılmış» çok boyutlu jantlarla donatacak ve bu da büyük hızdan korkmayacak.

Koenigsegg One: 1 aktif aerodinamik elemanlara sahipti – ön tampona yerleştirilmiş iki bölücü, arka çamurluk, hava freni işlevini yerine getirebilen hidrolik tahrik ile sonuçlandı. Şirket temsilcilerine göre, antik kanadın tasarımının ağırlığı 6 kg’dır, buna rağmen sağladıkları downforce 600 kg’dır.

Yeniliklerin yüksek maliyetine rağmen-2 milyon dolar – koenigsegg bu tür arabaları kendi başına bir kayıp olarak üretecek, çünkü maliyetleri çok daha yüksek. Şirket, markasını otomobil pazarında tanıtmak için böyle bir fiyat ödüyor. Şimdiye kadar yapılan ön siparişlerde araçların ilk altı kopyasını çıkarması bekleniyor.

Bu da İkinci Süper Araba Haberimiz

Ağırlıklı olarak otomobillerin spor versiyonlarının üretiminde uzmanlaşmış olan Alman şirketi Gumpert, Gumpert tornante’nin konsept otomobil projesini seriye sunmayı planladığını duyurdu. Bu konsept otomobilin üç yıl önce İsviçre Cenevre Otomobil Fuarı’nda gösterildiğini hatırlayın.

Şirketin yöneticilerinden biri olan Garald Schlegel’e göre, bu model daha önce tanıtılan bir başka Apollo konseptine dayanarak modern bir süper otomobil olarak konumlandırılacak şekilde tasarlanacak. Seri üretimde yeni modelin 2015 yılının ilk çeyreğinden önce piyasaya sürülmemesi bekleniyor ve yeniliklerin resmi sunumu önümüzdeki baharda Cenevre’deki bir sonraki Otomobil Fuarı’nda yapılacak.

Paketleme ve varyantları ile ilgili olarak Schlegel’e göre, modelin montajı kesinlikle alıcının her bir siparişinin bir parçası olarak gerçekleştirilecek, bu da aracın daha popüler hale getirilmesine ve farklı fiyat çatallarının sunulmasına yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, supercar’ın geleceği ile ilgili temel teknik veriler henüz açıklanmamışken, her şey bir sonraki Cenevre Otomobil Fuarı’na daha yakın bir şekilde bilinecek.

2011 yılında tanıtılan Gumpert Tornante konsept otomobilinin krom kaplı çelik şasiye ve karbon plastikten yapılmış gövde parçalarına sahip olduğunu hatırlayın. Daha sonra üreticiler spor otomobilini 4,3 litrelik bir benzinli sekiz silindirli motorla donattılar ve 700 beygir gücüne kadar güç sağlayabiliyorlardı ve bunun yedi vitesli bir «otomatik»ile birlikte çalışacağı varsayılıyordu. Ardından ilk 100 kmh’lik setin göstergesi 3,0 saniyeydi, maksimum hız ise saatte 310 kilometre idi.

Tornante’ye ek olarak, Gumpert ayrıca, orijinal özelliklerine göre Tornante konseptine yakın bir patlama modeli de tanıttı.

Son Olarak

Otomotiv dünyasında yüksek teknolojili otomobil üretimi ile tanınan Kuzey Amerika şirketi Pannoz, Esperante Spyder coupe’yi bir başka yenilikle daha tanıttı. Otomobil, bu yıl 25 yaşına giren şirketin doğum gününü kutlamak için özel olarak üretildi. Yıldönümü versiyonu her açıdan daha donanımlı hale geldi ve yaklaşık maliyeti 190 bin dolar olacak.

Aracın özelliği, tamamen alüminyumdan yapıldığı için düşük ağırlığıdır ve şirketin uzmanları karoseri mat siyah bir filmle kaplamış ve BBS alaşım jantları takmışlardır. Aracın iç kısmı pahalı deri ile kaplanmıştır ve standart multimedya kompleksi yerine araca bir İpad mini analogu yerleştirilmiştir. İse

Araç, hacmi 420 beygir gücünde 5.0 litre olan bir benzinli motorla donatılmıştır. Aynı zamanda ekstra para karşılığında GT’nin 5,5 litrelik doğal gaz motoru ve 570 beygir gücü kapasitesine sahip bir versiyonunu satın almak mümkün olacak. Şirketteki adrenalin sevenler için motor gücünü 750 beygir gücüne boşaltmaya hazırlar, ancak böyle bir versiyonun maliyeti 230 bin dolar olacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.